"Märka vaiksemat" üritus Tallinnas 03. aprillil Pesaleidja koos SEB Heategavusfondiga

04.04.2010

03. aprillil olid Tallinna Loomaaia õppeklassi kohale kutsutud lapsed Haiba lastekodust ja Kopli ning Lilleküla turvakeskusest.

Üritus toimus nii, et meil olid kaasas mõned kiisud, jänes ja koer ja rääkisime küsimuste vastuste vormis ning meisterdamise käigus lastega lemmikute pidamisest. Meisterdasime koos kaks kuuti, kratsiposte ja mänguasju. Kratsipostid ja mänguasjad kinkisime Tallinna MTÜ Loomade Hoiupaigale. Ürituse korraldasime koos SEB Heategevusfondiga, kes toetab Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodu ja Haiba Lastekodu. Plaanis on veel kolm üritust teha Pärnus, Tartus ja Narvas.

Mõte seda tehes oli siis selline, et need lapsed ei saa täna pidada lemmiklooma ja paljudel neist ei ole seega võimalik omada tulevikuks kuvandit lemmikloomade suhtes. Seega pakkusin fondile välja, et külastaks nende huviorbiidis olevaid lapsi ja räägiks lemmikloomadest ja pidamisest ning meisterdaks siis mõned lastele jõukohased asjad kodu kaotanud lemmikutele.

Lapsed aga olid väga õnnelikud ja minu jänes Juss ja kiisu Stina ja buldog Hugo väga populaarne paitamiseks. Miku, Kurr ja Tipsi ei tahtnud aga üldse transakast välja tulla.

Mõnel lapsel lõi loomi nähes silm aga väga särama ja pilk läks helgeks ja see oli väga armas. Meisterdati suure õhinaga ja viimaste kruvide paigaldamisel oldi pettunudki, et miks juba läbi sai. Ka viimane trotsi täis teismeline sai rakendatud kui meie vabatahtlik palus tal hoida Hugo rihma kuniks ta jope selga saab ja trots kadus :)

Veel käis meie juures loomaaia arst ühe boaga ja lapsed said talle pai teha ja oma esialgsest ussiehmatusest ka üle.

Hedi

 

 

kiri:

Tere, head varjupaiga sõbrad ja vabatahtlikud!

 

Aitäh kõigile suurtele ja väikestele, kes eilsest üritusest osa võtsid!

Mulle meeldisid:

-           väikeste innukus ja pühendumine, millega nad asju meisterdasid, kuidas loomi õrnalt paitasid ning rõõmuga kõiges kaasas olid

-           kuidas suured lapsed oma esialgsest trotsist lahti said ning kuudi kokkupanemisel kasvatajale appi tulid (olgu siis motivatsiooniks linnaluba või see, et koostegemine ei tundunudki enam kõige tobedam asi maailmas J )

-           kasvatajate ja kõigi suurte saatjate tugi ning kaasategemine – siin polnud vahet, kas lapsi aitasid mehed või naised, kõik loomajutud said räägitud, karvakerad paitatud ja kruvid õigesse kohta keeratud!

-           väikeste neljajalgsete sõprade rahu ja vastupidamine selle suure lastehulga sees

-           loomaarst Aleksander, kes meid sõbralikult majas vastu võttis ning ka „üllatusesinejana“ madu tutvustas

-           ja siis meeldis veel see ja teine ja kolmas ja neljas ning viies asi ka J

 

Mu jaoks oli eilne koostegemine hästi südamlik ja soe. Ehk oleks võinud anda lastele kaasa rohkem teadmisi, kuidas loomi hooldada ja mida tohib teha või mida mitte.. Aga olen kindel, et need lapsed, kes eilses töötoas kaasas olid, said südamesse kaasa just selle „miski“ ja vastutustunde väiksemate eest.
 

Tänu kõigile ja jään ootama teie laste ning kasvatajate tagasisidemõtteid!

Kena kevadet ja uute kohtumisteni,

Triin Lumi

SEB Heategavusfond