„Märka Väiksemat“ üritus Tartus 14.aprillil – Pesaleidja koos SEB Heategevusfondiga

20.04.2010

Kolmas üritus sarjast „Märka Väiksemat“, mille viisid koostöös läbi Pesaleidja ja SEB Heategevusfond, toimus 14.aprillil Tartu Laste Turvakodus. Lisaks turvakodu hoolealustele olid üritusest kutsutud osa võtma Kiikla lastekodu lapsed, kokku tuli ligi paarkümmend toredat noort inimest, väiksemad neist 3-4 aastased.

Tegutsemist jätkus kõigile, kes ehitas asjalike juhendajate abiga kuute, kes kratsipuid, kes vahvaid kasside mänguasju, mis lähevad Valga kodutute loomade varjupaiga asukate kasutusse. Igaüks tegi seda, milleks ta tundis endal jaksu ja oskust olevat. Lapsed olid väga vahvad ja sõbralikud ning tegutsemis- ja suhtlemisaltid.

Tegeleda ja tutvust teha oli lastel võimalik nii roti kui meriseaga, kelle noored omanikud ka ise meiega kaasa tulid oma lemmikuid näitama. Nunnutada saime imearmast kutsut, kes elas veel paar aastat tagasi tänaval kodutu koera elu, kuni väga tore pere talle oma kodu pakkus. Kohal olid ka kolm kassi, neist 2 meie kunagised hoiukiisud Tommi ja Virsik, kes alguses küll veidike ehmatanud olid suurest rahvahulgast, kuid varsti tundsid end päris julgelt. Minu kodukiisu Pätu oli laste seas ka väga populaarne, on ta ju vana rahu ise ja ei karda ei inimesi ega koeri. Lapsed said loomi paitada ja sülle võtta ning ka neid lõbustada enda meisterdatud uhiuute mänguasjadega. Koosolemise ja tegutsemise käigus rääkisime lastega loomadest ja lemmikloomade eest hoolitsemisest. Peale suurt meisterdamist said lapsed end turgutada limonaadi ning muu hea ja paremaga.