Miks on just praegu hea aeg endale kass võtta?

Miks on just praegu hea aeg endale kass võtta?
06.08.2019

Augustikuu on käes, suve keskpaik selja taga ja Pesaleidja MTÜ räägib, miks on hea varjupaigast just praegu endale uus pereliige adopteerida. Kui oled juba pikalt mõelnud, et soovid endale kassi, siis tee seda ja anna mõnele abivajavale kassile uus võimalus.

Kui inimesed võtavad suviti üldjuhul puhkust, siis varjupaiga vabatahtlikel ja töötajatel on sel perioodil käed jalad tööd täis. Suvi on nende jaoks üks kõige kiiremaid ja stressirohkemaid aegu, sest teateid kodututest loomadest ei tule juba kuid mitte enam ühe, vaid alati vähemalt viiekaupa. Lisaks täiskasvanud kassidele teatatakse ka nende poegadest ja nii korjavad vabatahtlikud korraga üles terve pesakonna abivajavaid kasse.

Varjupaigad on kassidest pungil, ainuüksi Pesaleidja MTÜ hoolitseb hetkel pea 500 abivajava kassi eest. Lisaks neile on varjupaikasid ja kassiabiorganisatsioone üle Eesti veel palju. Täiskasvanud kasse adopteeritakse suveperioodil vähem, sest nood peavad konkureerima vastupandamatute kassipoegadega.

Juhul, kui oled kassi võtmise peale juba pikemat aega mõelnud, siis Pesaleidja MTÜ toob välja, miks on just nüüd õige aeg seda teha.

Suvepuhkused on läbi, kuid samas on veel piisavalt aega sügiseni, mil kiire elutempo endasse haarab. Kui valid oma uue pereliikme Pesaleidja MTÜ hoolealuste seast, siis tea, et augustikuu on groomingukuu ja iga uue kodu leidnud kiisu võtab endaga kaasa ka harjamiskinda, et siis sumedatel sügisõhtutel kamina ees peremehe silitusi nautida.

Tegelikult ei pea kassi võtmisega ootama isegi seni, kuni puhkus läbi on, vaid kassi võib võtta ju ka puhkuse ajal või siis, kui see on alles ees, sest äsja adopteeritud kiisu jaoks on uus kodu niivõrd põnev koht, et uudistamist jagub küll ja veel, nii et kass saab muretult mõned päevad ka üksinda hakkama. Vahest tuleb see talle isegi kasuks, eriti just pelglikuma kassi puhul, sest nii saab kass omas tempos uue elamisega tutvust teha ja esimese paari päeva jooksul ei ole teda keegi seal segamas. Paaripäevased väljasõidud pole tegelikult ka tulevikus kassi jaoks probleem, piisab, kui oma lemmikule võimaldada topelt toidu- ja veekausid, vajadusel ka lisaks üks liivakast ja kassid saavad ideaalselt hakkama.

Pikemate reiside ajal, kui kass jääb koju, tuleks kassile leida hoidja. Ka Pesaleidja vabatahtlike seas on neid, kes lemmiklooma hoiuteenust pakuvad.

Suvi on ilus ja rahulik aeg. Elutempo on aeglasem, ilmad ilusad ja vaba aega rohkem, see on hea aeg võtta perre kass. Kuna õues on soe, saab kassiga suvel ka õues käimist harjutada.