Mur-Muri lugu | kassipoeg istub puuris seni, kuni leidub keegi, kes saab teda aidata

Mur-Muri lugu | kassipoeg istub puuris seni, kuni leidub keegi, kes saab teda aidata
22.02.2019

On kasse, kelle jaoks on pisikene kassituba stressirohke. Nad ei tunne end niivõrd paljude kasside keskel hästi. Üks neist on Pesaleidja MTÜ hoole all olev pisikene Mur-Mur, kes endale kiiremas korras hoiukodu või päriskodu otsib.

Stressis kassi immuunsüsteem on nõrk ja teda ohustavad haigused. Erinevad hädad kipuvad väga kergesti külge tulema ja pidevalt tundub, et midagi on valesti. Nii on ka imeilusa Mur-Muriga, kes on enamuse Pesaleidja MTÜ hoole all oldud ajast pidanud puurirežiimil veetma. Nohu ja silmapõletik on need, millest kass kohe kuidagi jagu ei saa. Kauni värvikombinatsiooniga kolmevärviline Mur-Mur jõudis Pesaleidja hoole alla detsembrikuu alguses.

Alles mõned päevad tagasi haigestus Mur-Mur uuesti. Võiks arvata, et nohu ei ole nüüd teab mis suur häda, kuid Mur-Murile põhjustab see omajagu ebamugavust. Tema nohu on nii hull, et nina kleepub täiesti kinni ja kassipoeg on sunnitud suu kaudu hingama.

Pesaleidja MTÜ vabatahtlike pikaajaline kogemus aga näitab, et sellised terviseprobleemid lahenevad tavaliselt koduses keskkonnas lausa iseenesest ja pidev haigestumine ei kimbuta enam. Seetõttu otsib Mur-Mur kiiremas korras uut kodu. Probleemi põhjustab stressirohke keskkond, kus kass hetkel viibib ja kui ta saab sellest välja, on suure tõenäosusega ka kõik tervisehädad kadunud.

Praegu aga pole Mur-Muril valikut. Pesaleidja MTÜ vabatahtlikel on kassi väga kurb vaadata, kuid midagi ei ole teha. Ta istub puuris seni, kuni leidub keegi, kes saab kassipojale hoiukodu või päriskodu pakkuda.

Mur-Mur on kartlik kiisu, kes võib oma hirmu väljendada ka käpalöögiga, kuid seda teeb ta tõesti vaid ebakindlusest ja stressist, mis teda hetkel kurnab. Pole mingit põhjust, miks sellest kassipojast ei võiks kodustes tingimustest saada sülekiisut nagu paljudest teistest Pesaleidja hoole all olevatest arglikest kassidest ja kassipoegadest on saanud.

Kui Sina saad Mur-Muri aidata või tead kedagi, kes saab kiisule ajutist pelgupaika pakkuda, siis võta Pesaleidja MTÜ-ga ühendust. Mur-Mur vajab vaid kohta, kus rahulikult puhata ja terveneda. Mur-Murile hoiukodu pakkumise lisainfo ja vajaliku ankeedi leiad SIIT.