Mustika lugu | nõiakass, kes salamisi posib ja kodupakkujaid oma energiaga muudkui mõjutab

Mustika lugu | nõiakass, kes salamisi posib ja kodupakkujaid oma energiaga muudkui mõjutab
07.02.2019

Üleni musta värvi kass Mustikas on Pesaleidja MTÜ hoole all olnud juba mitu aastat. Tema vastu on nii mitmedki kassisõbrad huvi üles näidanud, kuid kummalisel kombel ei ole mitte ükski neist päriselt Mustikani jõudnud. Tundub, et see nõiakass valib väga hoolega, kelle koju ta minna tahab.

Peagi 3-aastaseks saav Mustikas, hüüdnimega Muska, on kass, kes on kasvatanud üles nii enda poja kui ka kaks kasulast. Ta on kummaline kiisu. Hoiukodu perenaine kutsub Muskat tõeliseks nõiakassiks, sest ta on üleni must ja oma helkivate roheliste silmadega mõjub ka parajalt kõhedusttekitavalt. Aegade jooksul on talle olnud palju huvilisi, kuid mingil seletamatul põhjusel ei ole ükski neist päriselt Mustikale järele sõitnud, sest alati on midagi ette tulnud. Pesaleidja vabatahtlikud on juba veendunud, et midagi seletamatut selles kassis peitub. Tundub, et ta valib oma perekonda ikka väga hoolikalt.

Oma iseloomult on Muska hoolitsev ja perega ühtehoidev kiisu, kes saadab oma perenaist igal sammul, kes teab, võibolla on tal lihtsalt vaja oma perenaisel silm peal hoida. Näiteks meeldib talle vaadata, kuidas perenaine hommikuti hambaid peseb või siis õhtuti pliidi ääres süüa teeb. Ka riidekappide koristuses lööb Muska kampa. Ta pakib end äsja korda tehtud sahtlisse viisakalt kokku.

Muska on ka parajalt ulakas. Pahandust ta küll ei tee, kuid talle meeldib mängida ja juttu vesta. Vahel on ta oma perenaisega ikka elavas dialoogis ja posib igasugu salasõnu. "Kui ta vaid mõistaks, kui palju on mul talle öelda," võib Mustikas neil hetkedel mõelda.

Musta värvi, kuid kerge pruunika varjundiga Muska vajab lähedust. Talle meeldib olla inimeste lähedal ja neid nende tegemistes saata. Sülle ta ei kipu. Kõige enam armastab ta perenaise juures magada. Ja kasuka harjamise ajal lööb ta samuti nurru. Ta on õnnelik, kui inimesel jätkub tema jaoks aega.

Kahjuks elab Mustikas hetkel hoiukodus, kelle perenaisel aega napib ja lähedust vajav Muska on hädas ning nukker. Noor kiisu tahab perekonda, kes temaga mängiks, kes tema eest hoolitseks ja temaga tegeleks. Ta on väga uudishimulik ja seltskondlik. Pallide või lõngajuppide tagaajamine kuulub kindlasti tema meelistegevuste hulka.

Ta on eeskujulik kass ja hoiab ka puhtust. Üks palve on Muskal veel. Tema tähelepanuvajadus on niivõrd suur, et ta sooviks olla pere ainus kass.

Mustika kohta saad lisa lugeda SIIT. Tal on olemas kiip ja tehtud ka kõik vajalikud vaktsiinid. Nõiatüdruk on steriliseeritud ja valmis leidma oma päriskodu.

Kui Sina tunned, et see nõiakass on just täpselt Sinu oma, siis täida kassivõtja küsimustik ja Pesaleidja MTÜ võtab sinuga ühendust. Äkki oled just Sina see, keda Mustikas otsinud on?