ÕL VIDEO | KIISUPOEGADE KÜLLUS! „Ühe kassi asemel satub varjupaika hoopis kaheksa.“

09.07.2022

Tuues tänavalt varjupaika tiine kassiema tähendab see, et kui ta poegib, vajab uut kodu näiteks kaheksa loomakest. Praegu on just käes aeg, kui paljud kassid varjupaigas poegivad. Õhtuleht käis Tallinnas Tammsaare teel asuvas Pesaleidja kassitoas vaatamas, kuidas kiisupojad elavad.

 

Tammsaare tee kassitoas elas neljapäeval umbes 110 kassi. Kui võtta arvesse teisedki kassitoad ja hoiukodud, elab Pesaleidja katuse all 389 kassi, kes kõik ootavad pääsemist püsivasse kodusse.

 

Pea nelisaja kassiga on palju tööd, mida teevad suuresti vabatahtlikud. Ilma nendeta oleks Pesaleidja tõsiselt hädas. Paar aastat tagasi tegid vabatahtlikud kõik ära ning palgal oli vaid üks puhastusteenindaja. „Tänaseks päevaks on kogunenud siia ikka rohkem palgal olevaid inimesi, valdkonna töötajad on ilusti olemas,“ räägib Pesaleidja varjupaiga ravijuht Kelli Samberk. Üldiselt käivad vabatahtlikud kassituba külastamas siis, kui neil aega tekib. Kuid enne korraliku töömeeskonna tekkimist vastutasid just nemad selle eest, et kassidega saaksid kõik toimetused tehtud.

Vaata ka videot!

https://www.ohtuleht.ee/oltv-raadio/1065894/ol-video-kiisupoegade-kullus-uhe-kassi-asemel-satub-varjupaika-hoopis-kaheksa-