Päevakäpp: must karupoeg Karhu tahab enne pühi koju saada

Päevakäpp: must karupoeg Karhu tahab enne pühi koju saada
29.11.2018

Karhu on üks väheseid viimase suve kassipoegi, kes Pesaleidjas veel nukralt kodu ootab. Ära lase tal suureks kasvada, ta tahab oma päris koduga hakata harjuma juba kohe nüüd!

Sel suvel said Pesaleidja vabatahtlikud väljakutse Tallinnast Siili tänavalt. Seal, paljude kortermajade ja suure sigina-sagina keskel oli üks poegi ootav kass enda meeldivaks üllatuseks avastanud suveks «maha jäetud» koolimaja koos suure ja turvalise õuega. Veelgi parem – ta avastas prao hoone voodri vahel, kus tõi ilmale neli vahvat ja tragi poega.

Mida suuremaks nad kasvasid, seda enam nähti neid kooliõuel mängimas ja mürgeldamas. Aga meie ju teame, et suvi ja soojad ilmad ei kesta kaua ning tänav ei ole kassilapsele turvaline elupaik. Pesaleidja vabatahtlikud asusid tegutsema ning võtsid oma hoole alla nii ema kui tema pojad.

Karhu õde ja vend on tänaseks kodud leidnud, kuid Karhu ikka veel ootab. Ta on viimased neli kuud elanud hoiukodus ning kuigi ta on inimesega veel veidi ettevaatlik, on ta koduse eluga hästi harjunud ja ei suuda kuidagi vastu panna, kui tema nina ees mänguasjad liikuma hakkavad. Karhu on elanud hoiukodus koos teiste kassidega ning saab nendega suurepäraselt läbi — ta oleks suurepärane kaaslane mõnele üksi nukrutsevale kassile.

Karhu uus kodu peab mõistma, et tänaval sündinud looma südame võitmiseks on vaja veidi kannatust ja palju hellust. Kasside südame võitmiseks ei ole tegelikult palju vaja: nad ei ütle iial ära hästilõhnavast toidust ega mängust. Ka Karhu ei suuda vastu panna, kui talle käe pealt head-paremat pakutakse ning lakub matsutades inimese sõrmi.

Karhu on saanud parasiidivastase tõrje, koju minekuks saab ta nii passi kui kiibi. Kassipoegade loovutustasus sisaldub looma kastreerimine Pesaleidja lepingupartneriks olevas loomakliinikus. Kui tahaksid Karhule päris kodu pakkuda, siis täida kassivõtja küsimustik ja hoiukodu võtab sinuga ühendust!