Päevakäpp: nooruke Kakao muutus üleöö julgeks kassipoisiks

Päevakäpp: nooruke Kakao muutus üleöö julgeks kassipoisiks
22.10.2019

Kakao leiti koos venna ja õega Jõhvi tänavatelt üsna pisikestena. Nende ema oli väga metsik, kuid õnneks said head inimesed pesakonna turvaliselt Pesaleidja kassituppa toimetatud. Üsna pea oli kassitoas aga väga kitsas, sest käes oli beebibuum ja järjekord tänavatel ainult kasvas.

Kakao kolis oma venna ja õega hoiukodusse, kus ta on nüüdseks kaks kuud turvaliselt kasvanud. Algselt oli Kakao teistest kõige arglikum, peites end puuri kõige kaugemasse nurka. Õnneks polnud ja ei ole ta siiani üldse kuri ning teda võib rahumeeli silitada. Kakao küll mängis ja sai teistega läbi, kuid jäi alati taamale vaatlema ning pelgas söögikausi äärde tulla, kuniks jõudis kätte päev, mil tema vend ja õde päris oma koju läksid.

Kakao oli justkui väljavahetatud kassipoiss. Üleöö muutus ta julgeks, ihkab nüüd inimese lähedust, nurrub, «räägib» palju ning käib hoiukodu perenaisel järgi nagu koer. Järske liigutusi veel pelgab, kuid rahulikult tema poole sirutades ja vesteldes tuleb Kakao hea meelega ligi ning nõuab sügamist ja paisid.

Samas on ta ka väga kuulelik ja intelligentne — magama minemise ajal teab Kakao täpselt, kus on tema pesa ning maiustused leiab kõikjalt üles (oskab isegi avada karpe ja end krõbinatest üle süüa). Oma küüsi teritab viisakalt kraapimispuul ning liivakasti asukoht on tal ka selge ja mujale ei sirtsuta.

Kakao peab kahjuks üsna pea Pesaleidja kassituppa kolima, sest hoiukodus ta kauem turvaliselt kasvada ei saa. Kui imearmas viiekuune Kakao sulle silma jäi ja vahest ka südame röövis, siis paku talle oma kodu! Täida kassihuvilise ankeet SIIN ja sinuga võetakse peagi ühendust.