Palju õnne! Pesaleidja pime vapiloom Proua tähistab 20. sünnipäeva

Palju õnne! Pesaleidja pime vapiloom Proua tähistab 20. sünnipäeva
02.06.2020

Viie aasta eest Pesaleidja kassituppa sattunud veterankass Proua tähistab väärikat sünnipäeva kodus.

Kust Proua täpselt tuli ja mida ta läbi on elanud, vabatahtlikud ei tea, ent tema lugu Pesaleidjas algas aasta 2015. aasta suvel. Kui kiisu kassipäästjate juurde jõudis, oli ilmne, et ta tuleb saata kohe operatsioonile - tema üks silm on nii palju viga saanud, et see tuli kiiresti-kiiresti eemaldada.

Pärast operatsiooni läks Proua taastuma hoiukoju, kus ta kahjuks pikalt pidama ei saanud jääda, sest hoiukodu kohalik kiisu ei tahtnud temaga üldse leppida. Aga õnneks saabus Pesaleidjasse just üks uus vabatahtlik, kes mõtles võtta oma kodusele armsale kiisupoisile seltsilise.
Mõeldud, kokku lepitud ja Proua oligi teel. Kusjuures teel uude hoiukoju sai uus hoiukodu teada, et Prouale oli sünniaastaks määratud arstide poolt 2000 ehk Proua oli juba siis tõenäoliselt umbes 15-aastane.

Uues hoiukodus oli Proua alguses väga armastav, ent siiski pisut umbusklik. Pai tahaks, aga ainult täpselt nii nagu Proua soovib! Istusid ka kõik seal, kus Proua tahab. Aga tema uue vennakese Ronni vastu tekkis tal kohe suur armastus. Proua üritas alati kaissu pugeda, ehkki Ronni alguses natuke pelgas.

Kõigile südamesse pugenud Proua on nüüdseks samas kodus olnud 4,5 aastat ja tähistab siin ka oma väärikat 20. juubelit. Vahepeal on ta seljatanud koleda köha ning toimetab reipalt edasi vaatamata sellele, et on pime ning puusad kipuvad eakohaselt veidi muret valmistama. Oma vanuse kohta on Proua väga tegus ning valmistab pererahvale jätkuvalt palju rõõmu.