Pesaleidja hoolealune Velli sai jahmatava diagnoosi

Pesaleidja hoolealune Velli sai jahmatava diagnoosi
04.01.2024

Aasta algus on Pesaleidja jaoks vaevaline, kuna vahva kassipoiss Velli sattus sel nädalal loomade kiirabisse. Loomake hingeldas raskelt ja oli kuuga terve kilo alla võtnud.

 

Pesaleidja töötajad avastasid sel nädalal, et imeilus kassipoiss Velli hingeldab raskelt ning tundus, et loomal on ka nina kinni. Velli kaaluti igaks juhuks üle ning selgus, et kuuga on tema kaalukadu olnud tervelt üks kilo, mis on nii väikese organismi kohta väga suur number. Lisaks oli kassil kõht tugevalt lahti ja ka uriini värvus kummaline. Velli toimetati kohe loomade kiirabisse.

 

Veterinaar selgitas, et tõenäoliselt on Velli nii öökinud, et osa oksest sattus kopsu. Selle tagajärjel on aga üks kopsusagar kokku vajunud ning tekkinud kopsupõletik. Prognoosi siiski lootusetuks ei peetud ning seetõttu Pesaleidja looma eluküünalt kustutama ei torma, vaid püüab Velli elu eest edasi võidelda.

 

Nüüd viibib kassipoiss loomade kiirabis hapnikukambris, mille eeldatav kogukulu saab olema vähemalt 1500 eurot. Iga ööpäev kliinikus läheb maksma suurusjärgus 600–700 eurot, seega Pesaleidja arve kasvab iga päevaga. Annetustel põhineva MTÜ jaoks on tegemist utoopiliselt suure summaga.

https://lemmik.postimees.ee/7931556/pesaleidja-hoolealune-velli-sai-jahmatava-diagnoosi