Rahakass või tüügaste ravija? 5 lõbusat fakti kilpkonnamustriga kassidest

Rahakass või tüügaste ravija? 5 lõbusat fakti kilpkonnamustriga kassidestMirri
21.02.2021
Eks me kõik oleme imetlenud neid imeilusaid kirjusid nurrulisi. Täna toome sinuni viis põnevat fakti kilpkonnamustriga kasside (inglise keeles tortoiseshell) kohta.
 
 

1. Ainult umbes 1/3000 kilpkonnamustriga kassidest on isane. Kui sellise mustriga kass on isane, siis see on geneetilise mutatsiooni tulemus. Need isased on tavaliselt ka steriilsed.

2. Nende iseloomulike värvide hulka kuuluvad must, pruun, punane, beež ja kollane. Kilpkonnamustriga kassi, kelle kasukas on palju musta, nimetatakse ka šokolaadikilpkonnaks. Kui kassil on väikeste säbrude asemel laigud ja lisaks ka valget, siis tema kasukat nimetatakse hoopiski kalingurmustriga kasukaks.

3. Nii-öelda kilpkonnakass ei ole tõug, vaid karvkatte muster. Kilpkonnamustriga kasukat võib leida näiteks pärslaste, cornish rex ja jaapani bobtail tõugu kasside seast.

4. Kilpkonnamustriga kasse mainitakse folklooris päris sageli, näiteks Ameerika Ühendriikides nimetatakse neid rahakassideks, Šotimaal ja Iirimaal peetakse õnnekassideks. Vana inglise müüt ütleb, et tüükaid saab ravida, kui hõõruda neid isase kilpkonnamustriga kassi sabaga. Jaapani kalurid usub, et nad kaitsevad neid tormide ja kummituste eest.

5. Edgar Allan Poe üks kuulsamaid teoseid on novell mustast kassist, kes päriselus oli ilus kilpkonnamustiga kass Cattarina!

Miskipärast on ka nendel vahvatel kassikestel upsaka ja keerulise kassi ehk "tortitude" maine küljes, ent tegelikult on nad täpsalt samad kallid ja armsad seltsilised nagu kõik teised vurrukandjad.

Allikas: Pesaleidja