Taavi lugu | Üks täiesti keskpärane eesti kass on oma usalduse inimeste vastu täielikult kaotanud

Taavi lugu | Üks täiesti keskpärane eesti kass on oma usalduse inimeste vastu täielikult kaotanud
20.09.2019

Kassiabiorganisatsiooni Pesaleidja MTÜ hoole all on pea pool tuhat kassi, neist üks on Taavi. Taavi on tõeline eestlane, vaikseke ja veidi tagasihoidlik.

Eestlasele iseloomulik tagasihoidlikkus läks talle kalliks maksma ka. Päris esimest oma kodu ootas ta Paljassaare varjupaigas kannatlikult lausa poolteist aastat, sest kellelegi ei jäänud selline pealtnäha tavaline ja eemalehoidev kass silma.

Nüüd on Taavi Pesaleidja MTÜ hoole all ja ootab jälle uusi kodupakkumisi. Tema tausta kohta ei ole palju teada. Pesaleidja hoole alla jõudis ta märtsikuus, kuid seegi aeg on olnud üpris keeruline.

Suhteliselt kiiresti peale kassituppa kolimist sai Taavi vahepeal juba päriskoju. Seal ei jõudnud ta aga kaua olla, juba paar päeva hiljem toodi ta Pesaleidjasse tagasi. Taavi selles süüdi ei olnud, kahjuks oli perekond isiklikel põhjustel sunnitud loomast loobuma. Nii pidi Taavi oma uue pererahvaga hüvasti jätma ja kassituppa tagasi kolima. Nüüd ootab ta jälle uut võimalust. Loodetavasti ei pea ta seda järgmised poolteist aastat ootama.

Selline solgutamine mõjus Taavi niigi õrnale hingele natukene raskelt ja muutis kassipoisi veelgi ebakindlamaks. Tagasi kolimisest saadik hoiab Taavi pigem omaette ja pelgab inimesi, mistõttu ei ole ta kohe kindlasti esimeste seas, kes kassituppa sisenedes vastu jookseb.

Aga ära lase end sellest heidutada ja mine ikka Taavile külla! Taavi magab oma pesas ja ootab sind. Ta ei julge enam inimesi usaldada ja on neis pisut pettunud, kuid sina saad seda muuta. Kassike võib hästi sobida ka perekonda, kus on loomad. Eks talle kulukski mõni hea sõber ära!