Täpu kurb lugu | maantee äärde hüljatud kassipoeg seisab silmitsi rea tervisemuredega

Täpu kurb lugu | maantee äärde hüljatud kassipoeg seisab silmitsi rea tervisemuredega
27.11.2019

Kassiabiorganisatsiooni Pesaleidja MTÜ hoole all on ligikaudu pool tuhat abivajavat kassi. Üks neist on Täpp. Täpp on alles noor kassipoiss, kes 3-nädalasena visati maantee äärde, sest tema ja tema õde osutusid kellelegi üleliigseteks. Nüüd seisab kassipoiss silmitsi hulga erinevate tervisemuredega.

Pesaleidja ühes hoiukodus elab noor kiisupoiss nimega Täpp. Täpp kolis sinna koos oma õega, kui nad olid vaid 3-nädalased kassipojad. Nad jäeti maantee äärde vedelema. Õnneks aga sellega nende lugu ei lõppenud ja pojad said elule uue võimaluse, kui heatahtlikud inimesed väetid kassipojad üles korjasid. Nii jõudsid nad hoiukodusse. Õde Tipp leidis omale peagi ka päriskodu, kuid Täpul veel nii hästi ei ole läinud.

Täppu kimbutavad mitmed tervisemured. Juba esimesel päeval, mil ta hoiukodusse jõudis, oksendas ta seedimata toidu välja. See kordus ka järgnevatel päevadel. Hoiukodu külastas erinevaid kliinikuid, võeti palju analüüse ning tehti mitmeid uuringuid. Täpule määrati viis erinevat raviskeemi ja toidulisandid, kuid olukord ei paranenud.

Nüüd on Täpp juba pooleaastane, kuid muresid on tal ikka. Peale mitmeid ravikuure, operatsiooni ja uuringuid said arstid esimesele murele jälile. Kassil on helicobakter, mis paneb teda pidevalt seedimata toitu välja oksendama. Tema seisundi kontrolli all hoidmiseks peab Täpp sööma hetkel spetsiaalset ravitoitu, saama probiootikume ning oksendamisvastast toidulisandit.

Kuna kassi olukord ei paranenud kõigist neist ravitoitudest hoolimata, pöördus hoiukodu taas kliinikusse, et kassi aidata. Täpp oli õnnetu. Vaid pooleaastasel karvakeral on ju tegelikult veel terve elu ees, aga selle asemel, et mängida ja maailma avastada, tunneb tema end halvasti.

 

Hoiukodu soovis noort ja hüljatud kassi aidata ning nii võeti uued analüüsid ja tehti ultraheliuuring. Analüüsid võeti verest kui ka soolestikust, lümfisõlmedest ja kaksteistsõrmiksoolest ning saadeti Saksamaal asuvasse laborisse kontrolli.

Nädal tagasi tulid vastused ja selgus, mis kassi kimbutab. See on põletikuline soolehaigus, mida põhjustab organismi immuunsüsteem, mis soolestikku ründab. See tekitab soolestikus põletikku ja tulemuseks on krooniline oksendamine.

Iseenesest ei ole põletikuline soolehaigus midagi väga jahmatavat, sest selle jaoks on ravi olemas. Pesaleidja MTÜ sõnul on seda esinenud teistelgi kassidel, kes on nende hoole alt läbi käinud. Kõige halvim variant on see, et soolehaigus hakkab Täpul aeg-ajalt korduma. "Meie oleme optimistlikud ja alustame arsti soovitatud raviga ning loodame kogu hingest, et kiisupoiss Täpp saab terveks," tõdevad vabatahtlikud.

Täpp on vaid kuuekuune kassipoiss. Oli keegi, kellele ei olnud teda vaja, kuid kindlasti leidub ka keegi, kes teda vajab. Kindlasti leidub häid inimesi, kes saavad ja tahavad Täpukest aidata ning Pesaleidja MTÜ tegevust toetada. Täpu uuringuteks kulus 225 eurot. Kui Sinul on võimalik Täpule oma abikäsi ulatada, saad seda teha kas annetuse teel või pakkudes Täpule lausa päriskodu, kuhu ta saabki terveks oma eluks jääda!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank