Teesi lugu | surmahirmust üle saanud kassi koduootus on kestnud juba jahmatavad kaks ja pool aastat ning kestab veelgi

Teesi lugu | surmahirmust üle saanud kassi koduootus on kestnud juba jahmatavad kaks ja pool aastat ning kestab veelgi
17.05.2019

Teesi, kes jõudis Pesaleidja MTÜ hoole alla Tallinna külje all asuvast Peetri külast, on nukker. Ta ootab ja ootab, ootab juba kaks ja pool aastat ning 15 päeva, kuid ei ole leidunud veel inimest, kes just Teesit endale tahaks. Imekauni välimusega kiisu on läbi elanud palju. Ta on seljatanud eelmise elu ja kasvanud tõeliseks perelemmikuks, kuid hakkab juba vaikselt lootust kaotama.

"Mida üldse tähendab armastus ja päriskodu?" mõtleb Teesi. Kass, kes ei ole kunagi olnud kellegi kodukass. Juba esmakohtumisel oli Pesaleidja MTÜ vabatahtlikele selge, et küla pealt omanikku otsida ei ole mõtet. See kass ei ole päris kindlasti kunagi kellegi lemmikloom olnud. Aga ometi võiks ta seda ju olla!

Kuna kassitoas läks Teesil inimestega harjumine visalt, kolisid vabatahtlikud ta hoiukodusse, kes on vaat et spetsialiseerunud väikestele metslastele ega pelga oma magamistoas lahti lasta ka selliseid kiisusid, kes paanikahoos mööda seinu püüavad üles ronida. Teesi elas selles hoiukodus ligi aasta ning tegi seal aeglaseid, kuid tema enda jaoks hiigelsuuri edusamme. Ta harjus pererahvaga, lasi perenaisel end silitada ning pikutas nende läheduses.

Kuna hoiukodu pidi elukohta vahetama, on Teesi Pesaleidja kassitoas tagasi ning see andis esmalt suure tagasilöögi tema usaldusele. Esimesed kolm kuud eelistas ta veeta inimestest nii kaugel kui vähegi võimalik. Ta piidles neid vaid lae all asuvatelt torudelt, endal sügav põlgus silmis. Pesaleidja vabatahlikud ei andnud aga alla. Õnneks näis Teesi mäletavat ka seda head poolt inimestest, sest kui kassitoas läks konservi-jagamiseks, andis ka Teesi endast häälekalt märku. Olgugi et ta kükitas endiselt lae all, suhtles ta maiustuste jagajaga häälekalt ning nõudis konservist oma osa.

Läks veel aega mööda ja ühel heal päeval ronis Teesi lae alt juba välja, sellest ajast saadik ei ole ta oma endisesse pelgupaika enam tagasi vaadanud. Nüüd võib seda leopardimustrilist kiisut jjuba sageli keset tuba istumas näha. Ta mõtiskleb seal omasoodu ja vaatab kassituppa sisenejale rahulikult otsa. Matsutab lusika pealt isukalt konservi ja istutab end seejärel jagaja lähedale seda imeilusat kasukat puhtaks lakkuma. Magab külg-külje kõrval teiste kassidega rahulikku und. Teesi on saanud aru, et tema ei elu ei ole enam ohus.

On ebatõenäoline, et Teesist saaks kunagi tüütult süles aelev lemmikloom, ent ometi teavad vabatahtlikud, et kusagil on ka temale õige kodu olemas – olgu see näiteks mõnes toredas maamajapidamises, kus ei otsita sülekassi, vaid hiirtehirmu. Teesi saab väga hästi läbi teiste kassidega ning võiks olla heaks kaaslaseks mõnele teisele loomale, eriti just sellisele, kelle lapsepõlv sarnaneb Teesi omale. Siis oleks neil kohe palju rohkemast rääkida! Teesi on kiibistatud, steriliseeritud, vaktsineeritud ning saanud parasiitidevastase tõrje.

Kui Sina saad Teesit aidata, siis täida loomasoovija ankeet SIIN ja Pesaleidja võtab sinuga ühendust. Teesi on oma kodu oodanud juba kaks ja pool aastat.