Tibu lugu | Laitsest leitud paarikuust kassipoega katsid ainult luu ja nahk, eemaldada tuli ka tema silmad

Tibu lugu | Laitsest leitud paarikuust kassipoega katsid ainult luu ja nahk, eemaldada tuli ka tema silmad
04.09.2019

Paarikuuse tibu lugu algas kuu aega tagasi, mil ta läbi külmununa ja haigena kassiabiorganisatsiooni Pesaleidja MTÜ hoole alla jõudis. Hädakisa teinud kassipoeg korjati üles Laitsest.

Tibu jõudis Pesaleidja MTÜ hoole alla 6. augustil, mil üks heasüdamlik inimene kassipoega põõsa all märkas. Paarikuune poeg kössitas seal ja nuttis haledalt, sest muud ei osanud ta enam teha. Õues sadas vihma ja ema ei olnud. Kassipoja silmad olid kinni mädanenud, kõht tühi ja kurk kuiv. Ta istus seal ja ootas. Ootas, et keegi teda ükskord ometi märkaks.

Paar päeva põõsa all kükitanud ja haledalt nutnud, märkas tibu üks heasüdamlik inimene, kes kassi nuttu eemalt kuulis. Ta korjas kassi üles, võttis enda juurde sooja ja kontakteerus Pesaleidja MTÜ-ga. Kui Pesaleidja MTÜ vabatahtlik kohale jõudis, selgus, et paarikuune poeg oli haige, läbi külmunud ja väga väikene, ainult luu ja nahk katsid seda pisikest värisevat organismi.

Loomade Kiirabikliinikus selgus, et kassipoeg oli tugeva põletiku tõttu kaotanud oma silmanägemise. Kinni mädanenud ja põletikulised silmad tegid talle suurt valu. Arst määras kassile korraliku raviplaani ja Tibu sai kodusele ravile.

Hoiukodus hakkas ta vaikselt kosuma. Hool ja armastus ning vajalikud ravimid aitasid kassil lahti saada kõhulahtisusest ja ussidest. Tema karv muutus kohevamaks ja Tibu elavnes. Vaikselt hakkas ta isegi mängima. Tema olukord tundus paranevat, kuid millegipärast ei taastunud tema söögiisu ja see tekitas vabatahtlikele muret.

Vaatamata pingutustele ja korralikule ravile ning tihedale koostööle arstidega sai vabatahtlikele üha enam selgeks, et Tibu silmad enam ei taastu, ning antud olukord teeb kassile pigem lihtsalt väga palju valu. Seetõttu võeti vastu otsus, et väikese kassipoja silmad tuleb eemaldada, vastasel juhul ei pääse ta valust.

 

22. augustil tehti Tibule operatsioon. See läks edukalt, kuid sellest hoolimata oli esimene operatsioonijärgne nädal kassile raske. Tänaseks on kassipoeg Tibu õnneks väga palju kosunud ning tunneb ennast juba palju paremini. Ta sööb korralikult ja mängib nagu iga teine kassipoeg.

"Tibu tervenemine on täielik ime," sõnavad Pesaleidja MTÜ vabatahtlikud. Lähipäevil eemaldatakse ka niidid tema silmadelt. Tibu on üle elanud väga palju katsumusi, kuid ta on paranemas. Kahjuks on vaja veel tasuda Tibu kliinikuarve. Kassipoja operatsioon läks maksma 220 eurot, mistõttu palub Pesaleidja MTÜ heade inimeste abi.

Kui Sinul on võimalik Tibu ravile kaasa aidata, siis oma osa saad anda helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:

900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele, märkides selgitusse "Tibu".

EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Kassiabiorganisatsioon Pesaleidja MTÜ on tänulik!