Tikri liigutav lugu: Pesaleidja MTÜ võttis oma kaitsva tiiva alla kassi, kellest omanikud soovisid vaid julmal viisil vabaneda

Tikri liigutav lugu: Pesaleidja MTÜ võttis oma kaitsva tiiva alla kassi, kellest omanikud soovisid vaid julmal viisil vabaneda
20.12.2018

Pesaleidja ühes hoiukodus elab kassike nimega Tikker. Tikker kolis Tõrva hoiukodusse paar aastat tagasi Koorkülast. Ta päästeti, sest omanikel ei olnud vähimatki kavatsust oma lemmikut enam ravida, selle asemel soovisid nad kassist eriti julmal viisil vabaneda. Pesaleidja MTÜ võttis Tikri oma kaitsva tiiva alla.

Meil siin väiksel Eestimaal juhtub igasuguseid asju. Leidub inimesi, kes on suurepärased loomaomanikud ja nunnutavad oma lemmikuid vaat et liiga paljugi, kuid on ka neid, kes kord võetud loomast mingil põhjusel enam üldse ei hooli. Sellisesse perre sattus ka kass Tikker. Mingil põhjusel ei soovinud omanikud oma kassi eest enam hoolitseda. Nad olid valmis temast vabanema, sest neil ei olnud kassiga seotud muresid enam vaja.

Pesaleidja MTÜ tuli Tikrile appi ja võttis ta oma tiiva alla. Kassikese tervis oli täbar ja ta saabus hoiukodusse haigena. Tal oli oli äge giardia, parasiidid ja kõrvapõletik. Selle kõige ravimiseks kulus mitu pikka kuud. Kõik läks edukalt, kuni... .

Kahjuks tuli nüüd tagasilöök. Hoiukodu perenaine leidis kassikese ühel hommikul põrandal lamamast, kiisukese kõrvad olid külmad ja tal oli raske hingata. Haaranud kassikese sülle, tõttas hoiukodu perenaine kiiresti arstile. Tikker pandi tilgutite alla, anti hapnikku ja vajalikud süstid. Seejärel asusid arstid uurima, mis kassil viga on. Uuringute käigus selgus, et loomal on kopsupõletik. Tikri olukord stabiliseeriti ja ta saadeti kodusele ravile.

Hoiukodu perenaine ja Pesaleidja MTÜ on lootusrikkad: "Loodame, et Tikrike saab terveks ja leiab omale hea pere, kes teda ei hülga!" Tikker väärib armastavat kodu! Aitame teda!