Unimüts Uni lugu | pisikene kassipoeg ei saa kassitoas üksinda hakkama

Unimüts Uni lugu | pisikene kassipoeg ei saa kassitoas üksinda hakkama
07.03.2019

Uni jõudis Pesaleidja MTÜ hoole alla koos oma õe Sassuga. Nad leiti Jõelähtme vallast juba pea poolteist kuud tagasi. Koos üles kasvanud, on nende iseloom siiski täiesti erinev. Sassu on julge, kuid Uni on arglikum ja ei saa kassitoa stressirohkes keskkonnas enam hakkama. Uni on see, kelle pärast Pesaleidja MTÜ ka muret tunneb. Tagasihoidlikule unimütsile otsitakse vaikset hoiukodu.

Jõelähtme vallast leitud kassipojad on tänaseks umbes 8-kuused. Paraku pole nende lapsepõlv kerge olnud. Nad põdesid toksoplasmoosi, mille tüsistusena on nende kõnnak praegu vaaruv ja ebakindel.

Sassul on lihtsam. Ta on julge ja sotsiaalne kass ja saab endaga hakkama. Uni on aga palju arglikum ja on kassitoas tugevas stressis. See ei mõju talle kindlasti hästi, arvestades, et ta peab niigi haiguse tüsistustega võitlema. Pesaleidja MTÜ vabatahtlikud on mures, sest nad ei tea, kas Uni värisemine ja taarumine ajaga paremaks lähevad, küll aga on tema paranemislootus koduses keskkonnas kindlasti suurem.

Tegelikult on ka Uni väga tubli ja saab hoolimata tüsistustest kõik vajalikud kassitoimetused iseseisvalt tehtud. Olgu tema kõnnak pisut teistsugune, kuid sellest ta end heidutada ei lase.

"Kassiplika Uni on arglik, aga mitte kuri, ta võib küll kulmu kortsu tõmmata ja kui ta kartma hakkab, teha nii kurja häält kui oskab, aga tegelikult tahab ta mängida ja pai saada," iseloomustab Pesaleidja MTÜ oma hoolealust. Nagu videost näha, on Uni väga mänguhimuline. Ta vajab kohanemiseks vaid pisut aega.

Kiisupoeg on steriliseeritud, nõuetekohaselt vaktsineeritud, kiibistatud ja saanud ka vajaliku parasiiditõrje. Uni ootab väga hoiukodupakkumisi! Kui saad seda kassipoega aidata, siis täida Pesaleidja MTÜ ankeet SIIN ja Uni vabatahtlik võtab sinuga esimesel võimalusel ühendust. Kui Sina aidata ei saa, siis jaga Uni abipalvet ka teistega ja ehk õnnestub meil Unit üheskoos aidata.