Vaba Saba: eestlaste loodud kassi-Tinder aitab kiisudel kodu leida

Vaba Saba: eestlaste loodud kassi-Tinder aitab kiisudel kodu leida
03.04.2019

Tänavakasse aitava organisatsiooni Pesaleidja uues äpis Vaba Saba saavad kasutajad kodu otsivate kasside profiile vaadata, kassidega vestelda ning huvi korral ka adopteerimisavalduse esitada.

«Vaba Saba on Tinderi-laadne rakendus, kus kasutajad saavad Pesaleidja hoole all olevate kasside profiile sirvida ning huvi korral otse rakenduses adopteerimisavalduse esitada,» kirjeldas rakendust Pesaleidja asutaja Katrin Paala-Vainola. «Erinevalt teistest sarnastest lahendustest, saab Vaba Saba äpis ka juturoboti abiga kassidega vestelda.»

Vaba Saba sündis Pesaleidja ning tootarendusettevõtte Mooncascade koostöös. Projektijuhi Karin Kirmjõe sõnul oli heategevusliku projekti taga ettevõtte töötajad: «Kui me heategevusliku äpi idee välja käisime, siis oli sõelal mitmeid mõtteid. Kuna aga meie töötajad armastavad väga loomi, ja näiteks koerad on meil igapäevased kontorikülalised, otsustasime oma oskused kasside abistamiseks tööle panna. Kuna Pesaleidja on Eesti suurim vabatahtlike poolt juhitud kodutute loomade varjupaik, alustasime äpi kallal koostööd just nendega.»

«Eestis on tänavatel tuhandeid kodutuid kasse. Erinevatesse varjupaikadesse mahub umbes 1000, aga kõik nad ei leia kahjuks oma kodu, sest omavalitsuste poolt rahastatud varjupaikades hukatakse arglikud ja haiged loomad peale 14 päeva möödumist,» kirjeldas Paala-Vainola kodutute kasside olukorda Eestis

«Pesaleidja varjupaik asutatigi eesmärgiga vähendada niigi õnnetu saatusega kodutute kasside eutanaasiate arvu ja võimalikult paljudele kodututele kassidele kodu leidmiseks. Seetõttu on igasugune abi uute perede leidmisel vajalik ja oleme Mooncascade’ile selle äpi eest  eriti tänulikud,» lisas Paala-Vainola lootuses, et tänu äpile leiab rohkem kasse endale hoolivad omanikud ja kindla kodu.

Vaba Saba äpp on tasuta saadaval nii Google Plays kui ka App Store’is. Kassidega võivad tutvuma minna kõik — rakendusse kasutaja loomine ei kohusta millekski, küll aga saab äpis soovi korral Pesaleidjale annetuse teha.