Varjupaigad tulevad tänavale. Heategevuslik perepäev „Lemmikule kodu” 14.juunil Tallinnas

13.06.2014

Varjupaigad tulevad tänavale!

Laupäeval, 14. juunil 2014 leiab Järve Keskuse parklas kell 10:00-18:00 aset heategevuslik perepäev „Lemmikule kodu”, kus Eesti Loomakaitse Seltsi ja mitmete teiste loomasõbralike organisatsioonide eestvedamisel tuuakse loomade varjupaigad inimestele lähemale.

Ürituse peamiseks eesmärgiks on tuua loomade varjupaigad ja kodu otsivad lemmikud inimestele lähemale, leida varjupaikade elanikele head kodud, selgitada varjupaigast looma võtmise plusse ja protsessi. Lisaks teavitada neid, kellel lemmikut võtta pole võimalik, võimalustest hüljatud loomi toetada neile elamisväärsete tingimuste ja kodusoojuse loomisega ka varjupaikades.

„Varjupaigast looma võtmine võiks muutuda meie igapäevaelus iseenesest mõistetavaks ja veelgi tänuväärsemaks kui see seda Eestis täna veel on,“ ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht Henry Vürst ning lisab: “Kõik esindatud varjupaigad tutvustavad oma loomi ja nende lugusid ning aitavad huvilistel just neile sobiva sõbra leida.“

Kõik pereliikmed, sh neljakäpalised saavad osa paljudest kasulikest ettevõtmistest: näha triki-, pääste- ja pommikoerte esinemisi, proovida trikitamist ka ise, kohtuda Aleksei Turovski, loomaarstide ja käitumisspetsialistidega, erinevate varjupaikade vabatahtlike ja loomakaitsjatega. Eesti Kennelliidu nõustajad aitavad inimestel soovi korral ka sobivaima tõukoera valida.

Külastajatel on päeva jooksul võimalik teha annetusi Eesti Loomakaitse Seltsile ja varjupaikadele. Royal Canin’i tooteid pakutakse suure soodustusega ning iga ostja pealt annetab ettevõte 1 kg toitu Eesti Loomakaitse Seltsile.

Heategevuslik perepäev „Lemmikule kodu“ toimub Eesti Loomakaitse Seltsi, Kasside Turvakodu, Kelmiküla Kassijaama, Kassiabi, Varjupaikade MTÜ, Kass ja Pojad, Järve Keskuse, Ossu lemmikloomapoodide, Tarkade Koerte Klubi (TAKO), Koeraspordiklubi Koeruse, Eesti Kennelliidu, Royal Canin Eesti ja mitmete teiste loomasõbralike organisatsioonide koostööprojektina.

„Lemmikule kodu“ ajakavaga saab tutvuda Facebook’i lehel

Kohtumiseni laupäeval