Videoreportaaž Pesaleidjast: kodu otsivad kõige kauem must-valged kassid ja triibikud

Videoreportaaž Pesaleidjast: kodu otsivad kõige kauem must-valged kassid ja triibikud
23.10.2021

Pesaleidja kasside varjupaik tähistas eile oma kassitoa 9. tegevusaasta täitumist. Lemmik käis sel puhul sealsetel asukatel külas ja uuris, kuidas neil läheb.

 

Pesaleidja, kes organisatsioonina on tegutsenud 11 aastat, on oma tegevusaja jooksul leidnud kodu veidi rohkem kui 5000-le tänavalt päästetud kassile. Uusi kodusid on paljud neist oodanud hoiukodus, aga Pesaleidjal on ka kaituba, kus elab umbes 100 kassi. Sünnipäeva puhul oli kassitoas avatud uste päev ning kõik soovijad said tulla kassidega aega veetma.

Kassid päästetakse enamasti kolooniatest, mis kipuvad tekkima pigem maapiirkondadesse, ning mille kadumisele aitaks kaasa vaid kasside steriliseerimine ja kastreerimine. Paraku näitab aga päriselu, et kolooniaid ei jää vähemaks ning nii peavad usinad vabatahtlikud ikka ja jälle nendest tulenevate probleemide lahendamisega tegelema, et pakkuda kassidele elamisväärset elu. 

Loe rohkem: https://lemmik.postimees.ee/7368034/videoreportaaz-pesaleidjast-kodu-otsivad-koige-kauem-must-valged-kassid-ja-triibikud