Võõrandatud kodukiisud otsivad armastavaid kodusid ja heade inimeste abi

Võõrandatud kodukiisud otsivad armastavaid kodusid ja heade inimeste abi
29.05.2023

25. mail käisid Pesaleidja vabatahtlikud koos PTA ametnikega Lääne-Harju vallas Altkülas, et võõrandada vanemalt härrasmehelt 13 õuekassi.

 

Põhjus kasside võõrandamiseks oli nagu tavaliselt – inimene ei saanud enam ise kassidega hakkama, kassid paljunesid kontrollimatult ja arstiabi neile ei võimaldatud.

 

Olukord kohapeal ei olnud kiita. Kassidel puudus puhas joogivesi, toiduks pakuti koerakonservi koos leiva- ja saiakuubikutega, kassid magasid väga mustas laka eesruumis. Kuigi härra oli valmis koostööks, siis ühel hetkel mõtles ta ringi ja üritas vabatahtlike selja tagant püügilõksust üht kassi uuesti välja lasta. 

 

Reedel saadi kätte seitse kassi, kellest neli on tiined, laupäeval toodi ära veel kolm, kellest tõenäoliselt kaks on tiined. Kohapeal on kindlasti rohkem kui 13 kassi, kelle püüdmisega jätkatakse sel nädalal. 

 

Kahjuks PTA ega vallavalitsus ei tasu mitte ühtegi kiisudega tekkinud kulu. Kulud Pesaleidjale on praegu juba vähemalt 2000 eurot. 

Facebooki postituse kommentaaridesse on lisatud juba kümme esimest kassi. Adopteerimiseks on kiisud valmis umbes 2–3 nädala pärast, kohe kui kõik vajalikud protseduurid on teostatud.

https://lemmik.postimees.ee/7784697/voorandatud-kodukiisud-otsivad-armastavaid-kodusid-ja-heade-inimeste-abi