Charlotte

Charlotte
Nimi:Charlotte
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Charlotte kasvatas üksinda ühte vahvat triibulist ja täpikõhtudega pesakonda Saku vallast, Üksnurme külast. Pesaleidja hoiukodusse kolis ta koos oma 6 pojaga 30.08.19 ja kuna keegi neist selle aja jooksul puudust ei tundnud, siis asus perekond alates 15.09.2019 oma päris kodu otsingutele. Tänaseks on kõik tema 6 armsat kassipoega leidnud oma päris kodud, aga Charlotte peesitab endiselt hoiukodu akna ees päikese laigus ning ootab.

Charlotte (keda hoiukodus hellitavalt Mummuks kutsutakse) räägib enda kohta ise:
"Loe mu lugu lõpuni, eks? Aga alustame? Vanuseks arvatakse mul olevat kaks-kolm aastat, kuigi päris kindlaks seda määrata on raske. Olen kirjude sokkidega punakas-pruun triibik, kasvult väikene, ning suuremaks ilmselt ei kasva ka. Kui ma hoiukodusse tulin, siis olin hirmus-kleenuke, aga hoiukodus hea söögi peal elades olen taas tagasi normaalkaalu jõudnud. 

Vaatamata sellele, et minu hoiukodu perenaine püüab olla minuga kannatlik, siis kipun ma endiselt äkiliste käeliigutuste peale ehmatama. Aga ma armastan teda üle kõige maailmas ja olen valmis ületama kõik takistused, peasi, et olla hoiuperenaise kõrval. Kui ma parajasti ei nuru paisid, siis ma kindlasti istun külg tihedalt vastu inimest surutud, igaks juhuks saba puhkamas inimese esireiel, pahkluul, kusiganes, peaasi et ta kuhugi põgeneda ei saaks.

Söögi poolest armastan hetkel rohkem kuivtoitu, kuid õpime vaikselt tundma ka minu lemmikkonserve. Mul ei ole ka midagi selle vastu, kui jagada elukohta teiste kassidega, kuid saan hetkel spetsiaalset maksafunktsioone toetavat toitu, mida kõigile kassidele vaja pole, seega hetkel naudin ma hoiukodus üksiku kassi elu. Nimelt leiti loomakliinikus, et mul on probleeme sapipõiega. Veetsin vahepeal aega ka kliinikus arstide valvsa pilgu all ja pean minema ka kordusanalüüsidele, kuid nüüd olen tagasi ja taastun oma pehmel diivanil.

Ma olen see kass, kes ei osanud mängida - vaatasin kõrvalt oma poegi ja mõtlesin, et mis imeasjadega nad küll tegelevad. Aga tänu oma kõige pisemale - Mutukale - õppisin ka mina ära kassi moodi müramise, palli taga ajamise ning minu kõige lemmikum mänguasi on täna üks hästi tuustiks lõhutud hiireke - tema ma võtan magades isegi kaissu. 

Käin korralikult liivakastis, aga võin öelda ka seda, et ma eelistan katusega liivakasti, see on kuidagi turvalisem, kindlam. Olen saanud omaenda kiibi, paar ussirohukuuri ning käinud ära ka steriliseerimisel. Paraku pean Sulle ka ütlema, et sel suvel ehmatasin oma oma hoiukodu korraliku tervisehädaga. Nimelt selgus, et mure on mu sapipõiega ja seeõttu pean sööma ka eritoitu. Hetkel tundub, et oleme selle mure küll seljatanud, aga arstid soovitavad siiski jälgida, et ega ma uuesti iiveldamisest tingitult söömist ära ei unusta. 

Minu lapsed on juba leidnud oma parimad kodud, aga mina olen endiselt siin. Ühe korra mind käidi isegi vaatamas, aga ma kardan veel võõrast inimest. Seega annan ma võimaluse ainult sellele kõige kannatlikumale ja parimale kodule. Vabatahtlikud räägivad, et mul on ilmselt kunagi kodu olnud, sest ma olen nii sõbralik ja võib-olla on neil õigus, ma ei mäleta seda aega, ma arvan. Seega kui Sa ei saa mulle lubada, et oled igavesti minu inimene, siis mina ei saa lubada, et olen Sinu kass. 

Mulle saab kokkuleppel tulla külla Tallinna hoiukoju, kuid pean Sind ette hoiatama, et olen võõraste inimestega veel umbusklik ning jälgin Sind tükk aega voodi alt või hoiuperenaise turvalise selja tagant enne, kui tutvuma tulen. Ma isegi ei julge Sulle kohe lubada, et Sa minuga samal õhtul koju saad sõita, võimalik, et minuga konservide ühte kappi panemiseks peaksime ikka veidi kohtamas käima. Seega, mis Sa arvad, kas oleksid nõus mulle võimaluse andma?”

Charlottega tutvumiseks peate täitma Pesaleidja loomasoovija küsimustiku siinsamas lehel.