Enzo

Enzo
Nimi:Enzo
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Seenior
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Harju maakond
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

PEALE AASTAT AEGA RAVIL OLNUD ENZO ON LÕPUKS TERVE JA OTSIB OMA KODU!

Kui Enzo 2021. aasta alguses meie hoole alla jõudis, ei osanud me tegelikult aimatagi, millised lahingud veel ees ootavad. Natukene räsitud, aga muidu terve, omapärane ning paimaias nurrik oli kohe kassituppa jõudnuna valmis näitama, kes on see õige tänavatark ning kukkus teistega kähmlema. Sajapealisest karvakera kambast stressis ning kaklemishaavadest kaetuna maanduski ta puuri, ja puurist ta enam välja ei saanudki…
Kuigi alguses arvasime, et karvutud laigud võivad olla just kaklemise tulemus, siis (naha) olukorra halvenedes asusime Enzot seene vastu ravima. Nähes aga, et haigus üldse ravile ei allu, vaid läheb isegi hullemaks, olime sunnitud kiisu ka kliinikusse proove võtma viima. Olime nii kindlad, juba puhtalt kogemuste põhjal, et tegu on seenega, kuid seda kinnitust tuli meil oodata üpris kaua…

Järgnev koosneb üpriski segasest ajajoonest, sest teste ja kliinikuvisiite ning samas kiisu tervise halvenimisi ja ka paranemisi tuli ette palju. Paneme lihtsuse mõttes kõik juhtunu korrektses ajastuses punktidena kirja:
1. seeneraviga paralleelselt käis kiisu kliinikus koledaid hambaid eemaldamas; Hambad said korda, seen jäi;
2. avastasime kiisul keele pealt haavandi, mis on üks kasside kalitsiviiruse tunnuseid.
3. Enzo hakkas hüsteeriliselt kõrvu sügama ja ennast ründama. Kliinikust tagasi tulnuna oli tema olukord veelgi hullem - ta oli kaetud veritsevate kärnade ja haavadega. Käinud läbi kõikvõimalikud kohad abi saamiseks, kontsulteerusime oma ala parima dermatoloogiga, kes LÕPUKS kinnitas, et haavad ja kärnad on tõesti põhjustatud nahaseenest.
4. kanged ravimid ning kindlasti ka stress kergitasid kõvasti kiisu neerunäitajaid mille tõttu sai Enzo pikalt neeru toetavat kuivtoitu.
5. alustasime seeneraviga jälle algusest, sest pärast sissekaardunud silmalaugude operatsiooni tuli seen veelgi agressiivsemalt tagasi.
Tänaseks on Enzo terveks saanud!! Ta ei saa enam ravi, tal pole ühtegi kärna, ega laiku. Tal on uus kohev kasukas mis lausa kutsub ennast paitama ja Enzo armastab paisi väga! Arst ütles, et enzo on allergik mille tõttu saab ta hetkel allergikutele mõeldud kuvitoitu. Enzo on inimese parim sõber kes tuleb alati uksele vastu sind tervitama, sulle kõhu peale kaissu nurruma ja musi tegema. Enzole meeldib väga mängida ja inimese seltskonda nautida. Teistest kassidest ta nii väga vaimustuses ei ole, aga saab nendega ikkagi ühel territooriumil eksisteerida. Enzo on üks imeline kass kes soovib väga oma koju kolida. Tule paku talle kodu! Hoiukodu asub Tartus!