Given

Given
Nimi:Given
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Hukkunud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Lahkusin vikerkaarele 29.12.2021

Given on väike nunnu triibuline kiisuplika. Sündinud on ta arvatavasti 2020. aasta kevade aegu Viljandimaal Alustre küla kassikoloonias. Samast kolooniast saabus Pesaleidja tiiva alla 14.04.2021 koos Giveniga ka must-valge Ever. Koos on sõbrakesed palju läbi elanud ning kojugi läheksid hea meelega kahekesi, et julgem oleks. Elu pole nende vastu lahke olnud ja siiani on nad hakkama saanud üksteisele toetudes. Kuna varem polnud inimesed noorte kiisukeste vastu headust üles näidanud, siis võtab nende usalduse võitmine pisut aega. Samas on nad tublid tüdrukud ja valmis end ka eraldi kodudes sisse seadma. Marsruudil Viljandi varjupaik -- oma kodu, jäid kiisud enne kodusadamasse jõudmist Pesaleidjasse pidama, kuid juba ajutises hoiukodus on nad veidi julgemaks muutunud ja ei jookse enam peitu kohe, kui inimest kuulevad.

Väheke aktiivsem Given on tohutult uudishimulik. Isegi kui inimesed on tema jaoks veel hirmutavad, istub ta tihti esireas ja jälgib hoiuperenaise tegevusi. Toitu armastab Given väga ning kõik krõbina- ja konservihääled äratavad kiiresti tema tähelepanu. Lisaks tunneb ta huvi teiste kiisude vastu ning hea meelega mängib oma sõbrakese Everiga läbi uksealuse vahe. Kui Given oli alles Pesaleidjasse saabunud, kartis ta inimest niiväga, et lähenemise peale urises, lendas ja virutas käpaga nii kõvasti, et kukkus ise pikali. Veidi aega hiljem on ta piisavalt julgeks saanud, et kuni hoiuperenaine söögikaussi täidab, sibab Given ümber ringi ja otsib kohta, kust toidupalakest pättida. Ettevaatlikult on võimalik talle ka pai teha ilma, et käpakesega lüüa saaks. Päris kindlasti saab kannatlikkuse ja hoolitsuse abil ka Givenist nurruv karvapall, kes inimese lähenedes enam hirmunult ei tardu, vaid võtab rõõmuga vastu kõik paid ja maiused.

 

7.07.21 kolisid õed Ever ja Given Pesaleidja kassituppa

Kiisukesel on tehtud kõik kojuminekuks vajalikud protseduurid, seega kui sooviksid temaga lähemalt tutvust teha, siis palun loe läbi meie kassivõtja tingimused ning täida ankeet vajutades alloleval nupul "soovin seda loomakest", et saaksime Sinuga ühendust võtta.