Jänku

Jänku
Nimi:Jänku
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:hall
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Jänku on noor kassitüdruk Raasiku kassikolooniast. Kohe pärast kinnipüüdmist selgus esimesel arstivisiidil, et Jänku polnud sugugi üksainus kass, vaid õige pea oli oodata suuremat jänkuperet. 7. aprillil tõi Jänku ilmale 6 imearmast kassipoega ja hoiukodu kutsub teda seetõttu vahel ka Emajäneseks.

Jänkul on praegu veel üsna ükskõik, kuidas teda kutsutakse. Ta pole sugugi metsik, teda pole raske pidada, sest Jänku sööb-joob ja käib liivakastis. Sellega tuleb leppida, et Jänkut sülle rabada ei maksaks – sarnaselt oma nimekaimule on ka hallil kassiemal üsna jõulised käpad, millega pihta saada ei maksa. Ehk siis – kassile tuleb anda aega. Ja ilmselt muutub kiisu tunduvalt rahulikumaks, kui tema kallid kuuikud on pesast välja lennanud. Jänku on nimelt väga hea ja kaitsev ema. Hoiukodu on korduvalt olnud tunnistajaks olukorrale, kus toimekas mamma pesakastist poja hambusse haarab, et talle kindlam peidukoht leida. Emaduste esimestel päevadel pani Jänku poegadele kaitseks käpa peale iga kord, kui mõni inimloom üle tema kastiserva piilus. Mure on muidugi mõistetav – Jänku kuuikud on tõepoolest erakordselt hästi õnnestunud.

Ega ole ka Jänkul endal viga. Tema kasukas annab aimu, et suguvõsas võis olla kõrgest soost vene sinist tõugu isendeid – ehk siis kasukas üksi on juba imetlust väärt. Ta on hea isuga ja toit ongi kindel tee Jänku aravõitu südamesse. Talle sobib rahulik kodu ja inimene (inimesed), kes oskavad oodata. Juba praegu hiilib noor ema vahel oma kuuikute juurest eemale ja pikutab kuskil hoiupere vaatamisväljas. Ta ei näe enam välja nagu hirmunud küülik, vaid lihtsalt veidi ettevaatlik Jänku. Me oleme aga kindlad, et ükskord saab Jänkust juba julge jänes. Vabandust – kass.

Nüüd oleks tal vaja oma kodu, peret, patja, kus pikutada, toidukaussi ja mõnd mänguasja. Ja natuke aega, et inimesega sõbraks saada.

Kui Jänku läks Sulle hinge, täida ankeet ja tule vaatama!