Käpik-Käpake

Käpik-Käpake
Nimi:Käpik-Käpake
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Rohkem infot

November 2018. Käpikuke leidis oma pere :)

Šiki valge kikilipsuga nina all sündinud kiisutüdruk tähistab koguni kahte sünnipäeva. Tema esimene sünnipäev oli kusagil aasta tagasi, kuid seda teist teame me liiga hästi, see oli 13.08.2018, kui kiisu pääses eluga autolt saadud löögist. Käpikul oli õnne, sest mööduv naine nägi teda teelt kraavi roomamas, võttis kaasa, sokutas Tallinna suunduva auto peale ja kiisu sai Kiirabi kliinikusse, kus tal tuvastati reieluu murd. Ilma abita ei oleks ta enam kunagi käima hakanud, vaid hääbunud sinnsamasse kraavi, nälja ja külma kätte.
Sel ülimalt inimsõbralikul kassitüdrukul on kindlasti olnud kodu, kuid alla aastane kassike oli kiipimata, steriliseerimata ja vabakäigul. Milline hooliv omanik teeks nii?
Juba kassi esmased ülevaatuskulud ja ka tehtav operatsioon olid kallid, raviarveteks ennustati üle tuhande euro. Naisel, kes ta heast südamest päästis, ei olnud seda raha kusagilt võtta ja nii hakkas palavikuline raha otsimine, sest kiisu oli valudes ja operatsioon tuli teha ruttu.
Head inimesed annetasid Käpakese päästmiseks üle tuhande euro, paljud inimesed ohverdasid oma aega, et transportida Käpakest hoiukodusse nii enne operatsiooni kui pärast lõikust. Üks neiu tuli kiisut hoiukodusse tooma kell 12 öösel, kuigi järgmisel päeval pidid olema tema pulmad - meil on nii hea meel, et nii palju hoolivaid inimesi oli selle armsa kassi pärast mures. Siinkohal suurim tänu kõigile, kes hoolisid ja annetasid kiisu raviks ja teadmiseks, et täna Käpake käib ja isegi hüppab (!) juba ilusti, vaid mõnikord tuleb talle meelde, et jalg on ju hell ja siis ta seda veel ilusti maha ei toeta ja lonkab veidi. Kuna Eestis on vaid paar otropeediale spetsialiseerunud veterinaari, pidi kiisu oma järjekorda ootama päris mitu päeva ja päris mitmeid rohtusid sööma. Seda tegi ta nurinata ja oli üldse üks ütlemata leplik patsient.
Käpakese nime saigi ta nii, et kui vabatahtlik temaga kliinikusse läks, küsiti kiisu nime ja kuna käpaga oli probleem, siis lõigi esimesena pähe selline nimi, mis pärast mugandus Käpikuks - heal lapsel mitu nime. Juba murtud luudega oli ta sõbralik kassitüdruk, seda enam pärast lõikust on saanud Käpikust sõber nii inimese kui ka teiste loomadega.
Praeguseks on ta ka steriliseeritud ja kiibistatud ja ootab omale maailma parimat kodu. Tema päästjate ja ravijate soov, et Käpake veedaks oma edasise elu toakassina. Tema päästmiseks, operatsiooniks ja raviks on läinud palju aega, raha ja heade inimeste abi, nii et patt oleks seda kuritarvitada ja kiisu jälle ohtu seada teda vabakäigule lubades.
Talle läheb kojuminekul kaasa ka väike kingipakk Royal Caninilt.