Karhu

Karhu
Nimi:Karhu
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

05.11.2019: nõtke panter Karhu kolis oma koju!
 
Sooja suve alguses, kui ühe Tallinna kooli lapsed rõõmsalt kilgates laiali jooksid ning õpetajadki väljateenitud puhkusele suundusid, saabus kooliõuele üks murelik ema. Sealkandis, paljude kortermajade, autode ja suure sigina-sagina keskel otsis ta oma lastele turvalist paika, kus kasvada ja mängida. Midagi paremat oleks olnud raske leida – roheline ja suure murualaga, aiaga turvatud vaikne oaas.
 
Hoolikal vaatlusel leidis ema väikese prao koolimaja välisseina voodri vahel, kus ta tõi ilmale neli vahvat ja tragi kassipoega. Mida suuremaks nad kasvasid, seda enam nähti neid kooliõuel mängimas ja mürgeldamas. Aga me ju teame, et suvi ja soojad ilmad ei kesta kaua ning tänav ei ole kassilapsele turvaline elupaik. Pesaleidja varjupaiga vabatahtlikud asusid tegutsema ning võtsid oma hoole alla nii ema kui tema pojad. 
 
Kaks poega on tänaseks kodud leidnud, kuid Karhu ikka veel ootab – seda päris oma kodu ja päris oma peret. Temast on tänaseks sirgunud noor kass, kes kardab, et varakevadel saabuv kassipoegade uus laine muudab tal kodu leidmise aina keerulisemaks. 
 
Karhu emal pole päris kindlasti kunagi olnud kodu, mistõttu tuli kasvatusega kaasa hea annus ettevaatlikkust inimese suhtes. Ettevaatlik ja veidi pelglik on kass tänaseni, kuid kuna ta on elanud juba juuli lõpust saadik hoiukodus, on ta eluga inimeste keskel harjunud. Karhu jagab tuba hoiukodu pere 13-aastase tütrega ning on tema vahvalt omaks võtnud. Karhu ei tule küll sülle, kuid on uudishimulik tüdruku tegemiste suhtes ning on iga kell valmis mänguks ja mürgeldamiseks. Karhu saab väga hästi läbi ka teiste kassidega – ta võiks olla suurepäraseks kaaslaseks mõnele üksi nukrutsevale kassile. 
 
Karhu tulevane pere peaks mõistma, et tänaval sündinud looma südame võitmiseks on vaja mõnevõrra kannatust ja palju hellust. Saladuskatte all võime öelda, et kasside südame võitmiseks ei ole tegelikult palju vaja: nad ei ütle iial ära hästilõhnavast toidust ega mängust. 
 
Kõik selle pesakonna kassid on olnud terved kui purikad, mis ei ole varjupaigas sugugi levinud nähtus. Karhu on saanud parasiidivastase tõrje, ta on kiibistatud ja kastreeritud. Kui tahaksid talle päris kodu pakkuda, siis täida palun kassivõtja küsimustik Pesaleidja kodulehel https://www.pesaleidja.ee/loomasoovija-kusimustik/ ja võtame Sinuga esimesel võimalusel ühendust.