Viggo

Viggo
Nimi:Viggo
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Viggo kolis koju 2019. aasta esimesel päeval!
 
Sooja suve alguses, kui ühe Tallinna kooli lapsed rõõmsalt kilgates laiali jooksid ning õpetajadki väljateenitud puhkusele suundusid, saabus kooliõuele üks murelik ema. Sealkandis, paljude kortermajade, autode ja suure sigina-sagina keskel otsis ta oma lastele turvalist paika, kus kasvada ja mängida. Midagi paremat oleks olnud raske leida – roheline ja suure murualaga, aiaga turvatud vaikne oaas.
 
Hoolikal vaatlusel leidis ema väikese prao koolimaja välisseina voodri vahel, kus ta tõi ilmale neli vahvat ja tragi kassipoega. Mida suuremaks nad kasvasid, seda enam nähti neid kooliõuel mängimas ja mürgeldamas. Aga me ju teame, et suvi ja soojad ilmad ei kesta kaua ning tänav ei ole kassilapsele turvaline elupaik. Pesaleidja varjupaiga vabatahtlikud asusid tegutsema ning võtsid oma hoole alla nii ema kui tema pojad. 
 
Kaks poega on tänaseks kodud leidnud, kuid Viggo ikka veel ootab – seda päris oma kodu ja päris oma peret. Temast on tänaseks sirgunud noor kass, kes kardab, et varakevadel saabuv kassipoegade uus laine muudab tal kodu leidmise aina keerulisemaks. 
 
Viggo emal pole päris kindlasti kunagi olnud kodu, mistõttu tuli kasvatusega kaasa hea annus ettevaatlikkust inimese suhtes. Ettevaatlik on kass tänaseni, kuid kuna ta on elanud juba juuli lõpust saadik hoiukodus, on ta eluga inimeste keskel harjunud. Hoiukodu teiste kasside eeskujul on Viggo õppinud aina enam inimest usaldama ning leidis ühel päeval endas julguse tulla hoiukodu perenaise juurde voodisse pai nuiama. Viggo on väga mängulustiline ning naudib meeletult teiste kasside seltskonda ja tähelepanu – ta on hoiukodus nagu ärahellitatud pesamuna! Kuna Viggo saab väga hästi läbi teiste kassidega, võiks ta olla suurepäraseks kaaslaseks mõnele üksi nukrutsevale kassile. 
 
Viggo tulevane pere peaks mõistma, et tänaval sündinud looma südame võitmiseks on vaja mõnevõrra kannatust ja palju hellust ning et uue koduga harjumine võib tal võtta veidi aega. Saladuskatte all võime aga öelda, et kasside südame võitmiseks ei ole tegelikult palju vaja: nad ei ütle iial ära hästilõhnavast toidust ega mängust. 
 
Kõik selle pesakonna kassid on olnud terved kui purikad, mis ei ole varjupaigas sugugi levinud nähtus. Viggo on saanud parasiidivastase tõrje, ta on kiibistatud ja kastreeritud. Kui tahaksid talle päris kodu pakkuda, siis täida palun kassivõtja küsimustik Pesaleidja kodulehel https://www.pesaleidja.ee/loomasoovija-kusimustik/ ja võtame Sinuga esimesel võimalusel ühendust.