Mister X

Mister X
Nimi:Mister X
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

SUUR RAHULIK SÕBER MISTER OTSIB KODU!

Mister on üks võrratu kassipoiss, kes leiti Kivi-Vigalast ning oli seal tänavakiisu elu elanud ilmselt juba üsna mõnda aega. Seda reetis eelkõige tema kasukas, mis oli täis tohutuid pulste, mis ulatusid vastu nahka ja tekitasid Misterile nii valu kui ka pahameelt. Kui see vilt kõik pügatud sai, tuli selle kesta seest välja üks imearmas, võrratult paimaias kass, kes mitte iial inimese vastu kätt ei tõsta. Ei seganud teda vaktsiinitorge ega kiibinõel, kõrvapuhastus on tühiasi ja iga inimene on kuldaväärt kaisuloom! Mister oleks kindlasti kass, kes kodus diivani ees peesitamist jumaldaks ning ta jookseks koerakombel uksele vastu, kui pere koju jõuab, sest nii väga ootab ta inimese tulemist!

Mister on umbkaudu kolme-aastane kass, mis on ikka väga väike vanus. Usume, et tal on pikk ja ilus veel ees, kuid eelkõige vajab ta selleks päris oma kodu, päris oma inimest.

Kiisupoiss on vaktsineeritud, saanud sise- ja välisparasiiditõrjed, kiibistatud ning on ka kastreeritud. Kaasa võtab Royal Canini kinkepaki, et kolimine lihtsam oleks.

Mister X-i lugu pajatatuna tema hoiukodu perenaise poolt:

See oli kevadsuvel, kui sain abipalve ühe väikese asula kiisusõbralt, et seal on mitu koduta kassi, kes majade vahel hulguvad ja on väga rääbakad. Mõned inimesed söödavad neid, mõned jälle ajavad minema, nii et kiisudel pole kuskil asu ja vaesekesed passivad juba aasta kas siis maja rõdude all või vihmaga põõsastes.

Kuna tegu minu maakonna asulaga, siis võtsin püügipuuri ja paar transpordikasti kaasa ja lootsin, et saan paar kassi kätte. Kohale jõudes oli leidjal juba kaenlas üks väga koleda kasukaga roosakas kiisu, aga selle eest sõbralik. Tema saime kohe transpordipuuri pista. Teda kutsusid kohalikud Toomaseks. Järgmiseks saime jutule ühe prouaga, kes söötis arglikku ema ja poega, Timmut ja tema ema. Tema aitas meil ka need arakesed kinni püüda.

Puurid olid täis ja siis nägime veel üht musta kiisut, kes jalutas kohalike elanike aiamaal. Ühe proua kasvuhoonest sai ta aeg-ajalt süüa, kuid tema kasukas oli kohutavas olukorras. Pikakarvalise kassi küljed ja selg olid kaetud justkui kilbiga, karv oli nii väga pulstis ja nii naha ligidalt, et seda oli hiljem isegi võimatu kääridega lõigata. Kindlasti tegi see kasukas talle haiget, kuid ta tundus sõbralik. Kahtlesin, kas saan kiisu kinni püüda - panime küll lõksu üles, kuid olin juba valmis ilma temata ära sõitma, kuna puurid olid täis. Õnneks usaldas kiisu oma toitjat sedavõrd, et lasi ennast sülle võtta ja püügipuuri toppida.

Plaanitud 2 kassi asemel sõitsime koju neljaga. Hoiukodus olid kassid seni saunas, kuni saime nad viia arsti juurde, kus siis narkoosis tehti Misterile nii kastreerimine kui karvkatte eemaldamine. Karv oli mõnes kohas nii naha lähedalt maha aetud, et veel mitu kuud hiljem oli karvkate ebaühtlane.

Pärast operatsiooni kolis Mister koos oma kolme kaaslasega Pesaleidja kassituppa. Kiisu on endiselt paimaiass ja sõbralik, kuigi oli pidanud juba pikalt puuris oma päevi veetma. Just seal märgatigi, et kiisu joob väga palju ja arstile minnes selgus kurb uudis - kiisul on diabeet. Diabeetik aga teatavasti peab saama eritoitu, ta ei tohi süüa seda, mida teised kassid. Samuti on teda vaja 2 korda päevas kindlal kellaajal süstida.

Nii see vaene diabeetik olekski pidanud jääma puurielanikuks ja kassitoas ei oleks olnud ka kindlatel kellaaegadel inimest kohal. Kuna tundsin vastutust selle sõbraliku looma ees, siis võttis hoiukoju ta enda juurde tagasi. Mister laseb ennast väga rahulikult süstida ja ei tee sutsust üldse välja.

Samuti meeldivad talle kammimine ja paid. Ta on väga sõbralik ja rahulik härrasmees.

Meil on ainult selline mure, et kuna majas on veel palju teisi kasse, siis tema peab ikka olema eraldi ja üksi oma toas. Ta ei tohi saada ligi teiste kasside toidule. Tal on seal igav, pole kellegagi suhelda, päevade kaupa vaatab ta aknast välja ja ootab...ei teagi, mida või keda...ootab suhtlemist ja tegevust, ootab, et saaks vabalt ringi käia... Mister peaks olema ainuke kass peres ja vajab ka iga päev samadel kellaaegadel süsti. Piltide peal on ta natuke mossis näoga, aga tegelikult on ta väga hea ja südamlik kass, suurte käppadega ja varsti ka pika karvaga(see veel kasvab tagasi). Näo ja kogu poolest meenutab ta Maine Cooni kasse.

Kui sa tunned, et tahad anda sellele suurele ja heasüdamlikule hiiglase kodu ja ei karda igapäevast rutiinset kohustust talle paar sutsakat teha(millest ta üldse välja ei tee), siis täida kiisuvõtja küsimustik ja hoiukodu võtab sinuga ühendust. Kiisu ei ole üldsegi vana ja ootab rõõmuga veel pikki aastaid sind aknal koju.