Murka

Murka
Nimi:Murka
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

MÕMMIK MURKA OTSIB ISIKLIKKU PAIKÄTT!

Murka on üks tõeliselt omamoodi kassihärra, kes saabus Pesaleidja kassituppa 2021. aasta alguses ühest teisest varjupaigast. Seal oli kiisuke eutanaasianimekirjas järjekorras - metsik, kroonilise neerupuudulikkusega ja FIV+ kiisuke - kes siis sellist tahab... Meie siin Pesaleidjas aga teame, et tegemist pole üldsegi mitte tavapärase kiisukesega. 

Kui Murka kassituppa saabus, siis oli tegemist tõesti ühe metsikuima loomakesega, võiks öelda, et lausa tuldsülgava isendiga. Üsna varsti hakkas aga avalduma Murka tõeline iseloom - imeline paiarmastaja, kes paikäe peale lööb nii nurru kui viskab igatpidi pikali! Murka elas üle pooleteist aasta kassitoas, kuid nüüd on ta kolinud hoiukodusse, kus vaikselt harjutab inimesega kooselu. 

Tõsi, Murka on inimese läheduses veel enamjaolt "pesaloomake" - ükskõik, milline urulaadne ase on tema põhikohaks. Kui inimest läheduses pole, siis meeldib Murkale ka diivanil ja voodis peesitada koos oma sõbra Rommiga. Samuti oskab Murka endiselt aeg-ajalt susiseda ja turtsuda, kui tema "urule" liiga rutakalt või järsku läheneda. Ütleme nii, et vahel võiks natuke hirmus olla küll, kui Murkat paremini ei tunneks. Kuna aga meie tunneme Murka tõelist iseloomu, siis teame, et kui selle väikese "lohe" pesakasti pista oma käsi, siis ei jää me sellest mitte ilma, vaid saame tervitatud hoopis ühe väga armsa ja tänuliku kiisukese poolt. Urin muutub võluväel nurruks ja peaga müksitakse aina paisid juurde! Ja tegelikult eks seda susistamist jääb ikka harvemaks ja harvemaks üleüldiselt ka. Aga sellise veidi äkilise kaitsereaktsiooni tõttu ta tõenäoliselt väikeste lastega perre ei sobiks.

Murka neerunäidud on praeguseks peaaegu täiesti normis, kuid tal on soovitatav igaks juhuks siiski neerude tööd toetavat toitu süüa. Seda on aga internetist tavatoiduga sama lihtne tellida ja samuti jääb hinnaklass muude kvaliteettoitudega samale tasemele. Et Murka on ka FIV+ kiisuke ei sega teda ennast üldse kuidagi, kuid seda tasub siiski silmas pidada. FIV-i kohta rohkem lugeda saab Pesaleidja blogist: http://pesaleidja.blogspot.com/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positiivse.html

Vaata videost, kuidas Murka paisid naudib: https://streamable.com/1ups17

Murka on üks ideaalne rahulik seltsiline, kes ei ole kuidagi pealetükkiv - rahulikult peesitab oma pesakeses ja kui inimene tahab pai või lähedust, siis Murka armsasti vastab sellele.

Kui sooviksid saada Murka parimaks sõbraks ja tunda, kui palju armastust üks kaitsemüüriga kiisuke tegelikult pakkuda tahab oma inimesele, siis klõpsa nupule "Soovin seda loomakest", tutvu meie loomasoovija tingimustega ja täida küsimustik. Murka hoiukodu võtab sinuga esimesel võimalusel ühendust ja kutsub talle külla!