Nöpsu

Nöpsu
Nimi:Nöpsu
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Rohkem infot

2 KUUNE NÖPSU OTSIB OMA INIMEST!

 

Nöpsu sai 30. juulil kahekuuseks ja kuigi ta natuke veel tahab emme juures tissutada, võiks kiisuke juba käpakesed oma päriskodu poole seada. Ta on kiisuemme ainuke ellujäänud pojuke. Väikese kassipoja jaoks on tema elus juba liiga palju raskusi olnud, ta on kaks korda pääsenud surmasuust. Tema ema püüti tiinena ja toimetati varjupaika, ta oli haige ja poegis seal 4 poega. Kuna ema ei söönud ja tal polnud piiima, taheti kogu pesakond hukata, ema ja tema mõnepäevased pojad, kuid õnneks sai perekond hoiukodusse. Kuna emal tekkis tugev piimanäärmepõletik ning vaatamata sellele, et hoiukodu neid lutiga söötis ja ravis, suri üks pojuke juba 10 päevaselt, teine 11 päevaselt ja kolmas pidas vastu veel nädala kliinikus, enne kui suri.

 

Nöpsu oli olnud kõige suurem ja kõige parema isuga, kuid lõpuks sai kuri haigus ka tema kätte, kiisul tekkisid hingamisraskused ja kopsupõletik. Nöpsu oli ravil kliinikus, kus esialgu lootust ei antud, kuid nädala pärast lubati siiski kodusele ravile. Ka tema ema oli selleks ajaks juba paranemas ja oli näha, kuidas ta oma poega oli igatsenud, ta muutus kohe teistsuguseks, kui Nöpsu koju sai. Nöpsu oli siis kahenädalane, kui ta teist korda surmast pääses, veel kaua aega võttis tema kosumine, et kopsud ja aneemiline veri korda saada.

Mõne päeva tagune arstilkäik ja röntgen kinnitasid, et pisikese kopsud on korras ja võib päris oma kodu otsima hakata.

 

Pisike kiisupoiss on väga julge ja mänguhimuline, tihti maadlevad nad koos oma noorukese emmega. Inimese peos on ta rahulik ja laseb ennast oma musta ninanöpsu peale musitada.

Kiisupoisil on pidulik ülikond omast käest võtta, tal on isegi lips valgel särgil kogu aeg olemas. Sellise pidulikus ülikonnas kiisupoisi loovutab hoiukodu ainult tubaseks kassiks, sest nii palju üle elanud kiisu peab olema väga hoitud. Kui soovite Nöpsule maailma parimat kodu pakkuda, täitke meie loomasoovija küsimustik ja hoiukodu kutsub teid kiisukest vaatama. Kiisu on hoiukodus koos emmega Raplamaal.