Sassu

Sassu
Nimi:Sassu
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

UUES KODUS ALATES DETSEMBER 2019

 

IMEPEHME KARVAGA JA VEIDIKE OMAMOODI SASSU OTSIB KODU

Saage tuttavaks, tema on Sassu.

Sassu on leitud jaanuari lõpus Jõelähtme vallast Ruu külast. Sassu on nüüdseks aastane kassipreile, kes naudub elu täiel rinnal. Kuid temaga on vaid üks aga...nimelt on tal neuroloogiline haigus nimega Cerebellar hypoplasia, milletõttu ta veidi teistmoodi kõnnib.

Sassut ennast aga see ei häiri üldse. Tema jookseb, mängib, möllab ja hüppab täpselt sama palju nagu iga tema vanune kassilaps. Lihtsalt vahepeal lähevad tal sammud sassi või kaob tasakaal ja ta kukub või komistab. Sama kiiresti on Sassu ka jälle püsti ja ajab oma asju edasi.

Sassu on ülevaadanud mitmed arstid ja neuroloog ning kõigi sõnul on tegemist neuroloogilise häirega, mida kahjuks pole võimalik ravida. Küllaga läheb Sassu käimine ja kordinatsioon aina paremaks seoses lihastoonuse suurenemisega. Seetõttu on oluline, et Sassu saaks oma uues kodus piisavalt liikuda, aga samas ei varitseks teda ka ohud. Seetõttu on meil tema uuele kodule päris mitmed tingimused, mis enne kolimist tuleb selgeks rääkida ja/või kõrvaldada.

Lisaks ei sobi Sassu kindlasti õuekassiks!

Omalt poolt pakub Pesaleidja igakülgset nõu Sassu kodule ja vajadusel tasub Pesaleidja ka Sassu MRT-uuringu, kui arsti arust see tulevikus vajalik on. Seni aga on olnud arstid seisukohal, et selleks vajadus puudub. MRT uuring annab meile täpse põhjuse, millest antud olukord tingitud on, kuid see teadmine ei aita meid kuidagi kuna ravi sellele haigusele niikuinii puudub. Siiani on Sassu olukord aina paranenud, siis on prognoos hetkel hea. Ta ei hakka käima kunagi nagu tavaline kass, kuid ta saab oma eluga suurepäraselt hakkama. Sööb-joob-mängib-jookseb-käib liivakasti nagu täesti tavaline kass.

Kui sinu süda on avatud sellisele erilisele kassile. Siis täida kassivõtja ankeet ja hoiukodu võtab Sinuga esimesel võimalusel ühendust.

Sassu tänab ja tahab öelda kõigile, et ärge iial andke alla!

Lisaks saab Sassu endaga uude koju kaasa ka kinkepaki Proplani poolt.