Sophie

Sophie
Nimi:Sophie
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Tartu maakond
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Kiisud leidsid koos endale vahva kodu 19.01.2019

Sophie ja Hilde nimed pärinevad tuntud norra raamatust "Sophie maailm". Sophie on see valge nina ja tumeda tukaga, natuke häbelikum ja natuke
vaiksem. Hilde on musta ninaga ja julge pealehakkamisega, ise suur aktivist, aga ehmatab kergesti ja kipub uperpallitama. Tüdrukud saabusid umbes 6-7-nädalastena Sillamäelt ja sattusid alles siis esimest korda elus sooja tuppa, seega oskasid nad esialgu inimese peale ainult susiseda.
Tasapisi on tüdrukud õppinud selgeks pai peale nurrumise, inimesega mängimise ja toidu palumise, kuigi mõnikord ehmatusega tuleb ikka susin ka.
Leidlapsed on teineteisele olnud suureks toeks: kui Sophie istus peidus ja ei julgenud tulla välja mängima, siis Hilde näitas talle ette, kuidas palliga mängida saab, tassis talle seda pesasse ja ootas kannatlikult, kui Sophie palli käpaga lüüa proovis. Kui üks kassipoeg võetakse sülle ja antakse ussirohtu, tehakse pai või midagi muud jubedat, siis teine kassipoeg jookseb talle järele, toksab käpaga ja üritab õekest inimese käest päästa. Isegi liivakastis käisid nad esimestel päevadel koos: üks kükitas, teine uuris, mis sealt välja tuleb ja aitas peale kraapida. Muide, liivakasti kasutamine oli selge kohe esimesest päevast, olgugi et varem polnud nad tuppa sattunud - õnnetusi pole juhtunud veel kordagi!

Õed Sophie ja Hilde on teineteisele suureks toeks ja julgestuseks ja tahaksid, kui vähegi võimalik, minna koju koos, sest koos tunnevad nad end enesekindlamalt ja sotsialiseeruvad ka tõenäoliselt kiiremini.