Mur-Muri lugu | väike ja armas simulant viskas vabatahtlikele paraja vimka

Mur-Muri lugu | väike ja armas simulant viskas vabatahtlikele paraja vimka
25.03.2019

See väike ja vahva karvapall kolis Pesaleidja varjupaika detsembrikuus. Jõulud oli ta sunnitud varjupaiga seinte vahel veetma, kuid äkki õnnestub tal kevade tulekuga ka uus kodu leida. Mur-Mur leiti Jõhvi tänavatelt 3. detsembril. Vanust on tal vaid alla aasta.

Mur-Mur on pisikest kasvu tagasihoidlik kass. Iseloomult hästi hellake, tõmbab ta inimese lähenedes kõrvad vastu pead ja silmitseb potentsiaalset ohtu. Iseloomult ebakindel, kuid välimuselt uhke. Tema kasukas on suursugune ja tõeliselt särav. Pesaleidja MTÜ vabatahtlike sõnul on kogu tema olemus ühteaegu nii armas ja koomiline, et tekib vastupandamatu soov kassike kaissu haarata ja ta musidega üle valada.

Hoolimata oma tagasihoidlikust vanusest, on Mur-Mur ka väga kaval ja järjekindel kass. Ta on õppinud inimesi ümber oma sõrme keerama ja niiviisi oma tahtmist saama. Näiteks Pesaleidja vabatahtlikud kavaldas ta kiiresti üle, sest otsustas ühel hetkel, et tema ei ole nõus koos 176 teise varjupaigakassiga uut kodu ootama. Oma nõudmistes oli ta resoluutne ja mingeid järeleandmisi ta ei teinud. Iga kord, kui Pesaleidja vabatahtlikud Mur-Muri teiste kasside juurde lasid, hakkas tema aevastama ja silmi kissitama. Ta tegi seda nii kaua, kuni vabatahtlikud ta haigete kasside tuppa viisid, et teda ravima hakata.

Kui Mur-Mur puuri sai, pühkis ta aga oma silmad paari tunniga puhtaks, viskas vabatahtlikele kavala pilgu ja tundus, et jäi oma saavutusega väga rahule. Kui ravikuur lõppes ja Mur-Mur jälle teiste kasside seltsi viidi, kordus sama jama. Mur-Mur juba teadis, mis toimib.

 

Kuna selline edasi-tagasi kolimine ei saanud jätkuda, viis Pesaleidja vabatahtlik Mur-Muri enda koju. Nii said vabatahtlikud testida, kas keskkonnavahetus mõjub kassile hästi. Loomulikult mõjus! Mur-Mur käis uhkelt mööda tuba ringi, karv kohev ja saba püsti ning oli iseendaga ääretult rahul.

Nüüd jagab Mur-Mur tuba kahe kodu ootava kassiga. Ta on Pesaleidja vabatahtliku juures kodus ning täiesti terve. Kui ta parasjagu ei maga, siis möllab ta oma toanaabritest kiisudega ringi, nagu poleks ta kunagi tõbine olnudki! Mur-Mur lihtsalt teadis, et 176 teise kassi kõrval kodu oodates, ei ole tema žansid just eriti kõrged. Ta ei soovinud seal olla ja otsis alternatiivi. Nüüd on Mur-Mur täiesti terveks tunnistatud. Kiisu loodab, et ta ei pea enam kunagi varjupaika sattuma. Ta ootab endale uut kodu, kus särada ja kasvada.

Kuigi Mur-Murist ei ole kasvanud veel päris kaisutamislembelist kiisut, siis kindlasti tuleb ka see aeg, mil Mur-Mur end oma uuele peremehele avab. Pesaleidja vabatahtlike sõnul muutuvad kõik need tuhanded tänavalt päästetud arglikud loomakesed üsna pea. Igale loomale tuleb lihtsalt anda uus võimalus. Mur-Mur on ju nii noor ning pole sooja paikätt õieti veel tunda saanudki! Ta ootab oma uut võimalust väga.

Mur-Muri kohta leiad lisa SIIT.

Äkki soovid just sina endale Mur-Muri? Või Sinu sõber? Pesaleidja loomavõtja küsimustik asub SIIN. Mur-Mur loodab, et ka tema jaoks leidub kusagil keegi. Ta palub oma muret jagada. Mur-Mur ei tule uude koju tühjade kätega, ta on viiskas kass ja võtab endaga kaasa ka pisikese külakosti.