Mäksi

Mäksi
Nimi:Mäksi
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Järva maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

MUHE POISS MÄKSI

Mäksi on noor isane kass, kelle elu on möödnud suures kassikarjas. Nii nagu tema seda asja näeb, on neil karja peale päris lahe maja ning kasside jumal on seda teenindama saatnud ühe täitsa mõistliku inimlooma. Mäksile sobib elu kasside keskel, ta saab kõigiga hästi läbi ja kunagi pole igav.

Mäksi ema Mirry oli suurepärane strateeg. Kui tema pojad said paarikuusteks ja lähenemas oli kõle sügis, võttis ta kogu vapruse kokku ning kolis lastega ühe maja hoovi. Ilmselt oli ta korraliku taustauuringu teinud, loomasõbraliku majapidamise uksed avanesid peagi ning vapper ema sai oma jõmpsikad tuppa sooja ning majaperenaisest sai 2017. aasta oktoobris Pesaleidja hoiukodu.

Mida aga ema Mirry ukse vahelt sisse lipsates maha salgas ja kiivalt varjas, oli väike üllatus. Mõne päeva möödudes tõi ta soojas hoiukodus ilmale oma järgmised 5 poega. See oli tal küll hästi ajastatud, me Pesaleidjas ei kujuta hästi ette, et õnnestuks leida hoiukodu korraga 9 kassile! 

Mäksi väiksed õed-vennad leidsid kiiresti kodud, kuid kuidagi on läinud nii, et ei tema, õde Lissa ning ka ema Mirry vastu pole keegi huvi tundnud. Nad saavad aru, et must-valge pole just kõige huvitavam värvitoon, aga ikkagi teeb haiget, et seda päris kodu tuleb nii kaua oodata. Ja nii nad siis elavadki kõik koos, majapidamises veel üks põlisasukas ja veel mõned nukrad teelised. Rahumeelne Mäksi on kõigiga suur sõber, ei kähmle ega nori tüli – seetõttu sobiks ta suurepäraselt mõne kurva üksiku kodukassi kaaslaseks.

Mäksi on vägagi harjunud teenija-inimesega, kuid tunnistab, et ülejäänud inimloomadega on tal liiga vähe kogemusi, et julgeks igaühte kohe usaldada. Seetõttu vaatab ta neid esmalt mõnda aega turvalisest kaugusest. 

Mäksi on suur, terve ja tugev kassipoiss, kes on elanud pea kogu oma senise elu hoiukodus. Ta on saanud kõik vajalikud tõrjed ning on kastreeritud ning on olnud tubane kass. Hoiukodu asub Paide külje alla ning Mäksi loodab kogu hingest, et tema huvilised sellest ei heitu! Ka maal üles kasvanud kassipoistel peab säilima lootus, et kusagil on keegi nende jaoks!

Kui tahad Mäksile kodu pakkuda, siis täida loomasoovija ankeet ja hoiukodu kutsub sind külla.

Mäksi sündis 2017. aasta kevadel.